top of page

Betonarme Havuzlar

28a0b66231ae0c34565ed70a37b8ed38_edited.jpg

Betonarme genel itibariyle çelik ve beton yapılarının birlikte kullanılmasıyla elde edilen bir karışımdır. Betonarme kullanımı sayesinde inşa edilen yapı çok daha kuvvetli olur. Bu sebeple birçok yapı inşasında betonarme kullanılmaktadır. Betonarme havuz yapımı ise çelik ve beton yapılarının güçlü birlikteliği ile elde edilerek uzun süreli ve sorunsuz kullanım için hazırlanır.

Daha güçlü ve dayanıklı bir yapı için kullanılan betonarme sistemi havuz yapımında da en çok tercih edilen sistemdir. Betonarme havuzile havuzlar dayanıklı ve uzun süre kullanıma uygun yapılar haline getirilmektedir.

Betonarme havuz yapımı oldukça dikkatli aşamalardan geçmektedir gereken özen gösterildiğinde betonarme havuz yapılarında su kaçırma, çatlama gibi sorunlarla karşılaşılmaz.

Betonarme havuz yapılırken birçok aşamadan geçmektedir, tüm aşamalar yapılırken birer gün beklemeli ve ardından diğer aşamaya geçilmelidir. Yaklaşık olarak 15-20 gün içerisinde tamamlanabilen betonarme havuz yapımı aşamalarında dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır.

 

budowa-basenow-betonowych-menu-min.jpg
BSPPG-3_edited.jpg

Kullanılan malzemelerin kalitesi, işçilik sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar, tesisat işlemleri sırasında her şeyin eksiksiz tamamlanması ve betonarme havuz içerisinde sızıntı gerçekleşmemesi için kaplama yapılmadan önce sızıntı kontrollerinin gerçekleştirilmesi gerekir.

bottom of page